Актобинска област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 23 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: en:Aktobe Province
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{refimprove|date=May 2011}} {{Infobox settlement | name = Актобе (покраина) | native_name = Ақтөбе об...)
 
с (r2.7.1) (Бот Додава: en:Aktobe Province)
[[de:Aqtöbe (Gebiet)]]
[[et:Aktöbe oblast]]
[[en:Aktobe Province]]
[[es:Provincia de Aktobe]]
[[fr:Oblys d'Aktioubé]]
86.434

уредувања