Разлика помеѓу преработките на „Тувалу“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|image_coat = Coat of arms of Tuvalu.svg
|image_map = LocationTuvalu.png
|national_motto = {{lang|tvl|''„Tuvalu mo te Atua“''}}{{spaces|2}}<small>([[Тувалуанскитувалуански јазик|тувалуански]])<br />„Тувалу за Семоќниот“</small>
|national_anthem = {{lang|tvl|''[[Tuvalu mo te Atua]]''}}{{spaces|2}}<small>(тувалуански)<br />''Тувалу за Семоќниот''</small>
|royal_anthem =