Пастрмка: Разлика помеѓу преработките

Додадени 49 бајти ,  пред 10 години
с
сНема опис на уредувањето
с (Бот Додава: gl:Salmo (xénero), no:Atlanterhavslakser)
[[es:Salmo (género)]]
[[fr:Salmo]]
[[gl:Salmo (xénero)]]
[[it:Salmo (pesce)]]
[[ka:ორაგული]]
[[lt:Lašišos]]
[[nl:Salmo]]
[[no:Atlanterhavslakser]]
[[pl:Salmo]]
[[qu:Salmun]]
85.496

уредувања