Разлика помеѓу преработките на „Алматинска област“

Додадени 3.844 бајти ,  пред 9 години
Создадена страница со: {{Infobox settlement | name = Алмати (покраина) | native_name = Алматы облысы<br />Алматинс...
(Создадена страница со: {{Infobox settlement | name = Алмати (покраина) | native_name = Алматы облысы<br />Алматинс...)
(нема разлика)