Разлика помеѓу преработките на „Области во Казахстан“

нема опис на уредувањето
| <font color=#55797B> 14|| ||[[Мангистау (покраина)|Мангистау]]||[[Актау]]|| 118&nbsp;600 km²||
|}
 
{{Покраини на Казахстан}}
 
{{Commonscat|Provinces of Kazakhstan}}