Разлика помеѓу преработките на „Пердика I“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.6.4) (Бот Менува: nl:Perdikkas I van Macedonië
с (Бот Менува: af:Perdikkas I van Makedonië)
с (r2.6.4) (Бот Менува: nl:Perdikkas I van Macedonië)
[[ko:페르디카스 1세]]
[[it:Perdicca I di Macedonia]]
[[nl:PerdiccasPerdikkas I van Macedonië]]
[[ja:ペルディッカス1世]]
[[no:Perdikkas I av Makedonia]]
126.286

уредувања