Разлика помеѓу преработките на „Словенечка азбука“

Додадени 152 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
|}
 
== Поврзан0==
* [[Словенечки јазик]]
* [[Словенија]]
 
{{писмо-никулец}}
 
{{Словенски азбуки}}
[[Категорија:Латинични азбуки]]
[[Категорија:Словенечки јазик]]