Множина: Разлика помеѓу преработките

Додадени 14 бајти ,  пред 11 година
с
r2.6.5) (Бот Додава: sv:Plural
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: dsb:Plural)
с (r2.6.5) (Бот Додава: sv:Plural)
[[sl:Množina]]
[[sh:Množina]]
[[sv:Plural]]
[[uk:Множина (мовознавство)]]
[[vec:Plural]]
3.985

уредувања