Разлика помеѓу преработките на „Франкфурт на Мајна“

Додадени 123 бајти ,  пред 8 години
=== Саеми ===
 
Саемите имаат голема традиција во Франкфурт. За првпат беа споменати во 12 век. Денес, Франкфуртскиот е третиот најголем саем во светот. Корпорацијата MesseФранкфуртски FrankfurtСаем аранжирашеорганизирал 120 саеми во 40 земји во 2006 година. Со седиште во Франкфурт се [[Франкфуртски автосаем|Меѓународниот саем за автомобили]], [[Саем на книгата во Франкфурт|саемот за книга во Франкфурт]], Амбиенте (саемот за најголеми потрошувачи на добра), Ахема (најголемиот саем за земјоделство) и многу други како Paperworld, Christmasworld, Beautyworld, Tendence Lifestyle или Light and Building.
 
=== Агенции за рекламирање ===