Разлика помеѓу преработките на „Сена“

Одземени 120 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за река | river_name = Сена
| image_name =Sena 2010.JPG
| caption = Поглед на Сена од [[Понт Ројал]].Неф [[Музејот Орсе]] се гледа од лево, а десно е [[Големата Палата]].
| origin = [[Бургундија]]
| mouth = [[Англиски каналl]]<br /> {{coord|49|26|5|N|0|7|3|E|name=English Channel-Seine|display=inline,title}}