Damjanmk

Членува од 9 јули 2007
Додадени 150 бајти ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" style="width:238px;background:black;"
| style="width:45px;height:45px;background:gray;text-align:center;font-size:14pt" | [[Слика:Нуке.jpg|45px]]
| style="font-size:8pt;padding:4pt;line-height:1.25em;color:gray" | '''„[[Војна]]та е татко на ситесѐ и [[цар]] на сите“сѐ, од едни создава [[бог]]ови, од други луѓе, од едни [[роб]]ови, од други [[слобода|слободни]]“''' (фрагмент 53) '''- [[Хераклит|Хераклит Темниот]].'''
|}</div>
|-
457

уредувања