Разлика помеѓу преработките на „Македонија (појаснување)“

Нема измена во големината ,  пред 16 години
с
 
 
* [[Албански јазик]], се зборува во Република Македонија и Република Грција
* [[Бугарски јазик]], се зборува во Република Бугарија, Пиринска и Егејска Македонија
* [[Грчки јазик]], се зборува во Егејскиот дел на [[Македонија]]
* [[Македонски јазик]], се зборува во Република Македонија, Пиринска и Егејска Македонија
 
== Пишани медиуми ==
398

уредувања