Разлика помеѓу преработките на „Едначење по звучност“

нема опис на уредувањето
 
=== Правило 6.1 ===
Не се одбележува едначењето на ''в'' пред [[безвучна согласка|безвучната согласка]]:
svati
 
=== Правило 6.2 ===
3.883

уредувања