Разлика помеѓу преработките на „Традиција“

Додадени 29 бајти ,  пред 9 години
с
r2.6.4) (Бот Додава: kk:Салт-дәстүр
с (r2.7.1) (Бот Додава: ka:ტრადიცია)
с (r2.6.4) (Бот Додава: kk:Салт-дәстүр)
[[he:מסורת]]
[[ka:ტრადიცია]]
[[kk:Салт-дәстүр]]
[[ht:Tradisyon]]
[[lad:Tradision]]
[[pt:Tradição]]
[[ro:Tradiție]]
[[ru:Традиция]]
[[rue:Традіції]]
[[ru:Традиция]]
[[scn:Usanza]]
[[sk:Tradícia (zvyky)]]
126.526

уредувања