Корнски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додаден 21 бајт ,  пред 12 години
с
r2.6.1) (Бот Додава: fo:Corniskt mál
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Менува: nn:Kornisk)
с (r2.6.1) (Бот Додава: fo:Corniskt mál)
[[eu:Kornubiera]]
[[fa:زبان کورنی]]
[[fo:Corniskt mál]]
[[fr:Cornique]]
[[fy:Kornysk]]
1.410

уредувања