Разлика помеѓу преработките на „Солунска афера“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
===Истрагата во Солун===
 
[[Податотека:Stamat Geogiev.JPG|мини|десно|100п|Поп Стамат]][[Податотека:Hadzi-nikolov.jpg|мини|десно|200п100п|[[Иван Хаџи Николов]]]]
 
Паралелно со турските потери во [[Солун]] продолжила истрагата. По двата неуспешни претреса кај поп Стамат тој на 12.02.1091 година бил уапсен, а властите успеале да прочитаат и неколку организациски шифрирани писма.