Фрајбург (административен округ): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{Infobox German Regierungsbezirk |name = Фрајбург |map = Baden-Wuerttemberg rbfreiburg.png |state = Baden-Württemberg |capital = [[Фрајбур...)
 
Нема опис на уредувањето
 
== Надворешни врски ==
*[http://www.rp-freiburg.de Службена странастраница] {{de}}
 
{{Владин округ (Баден-Виртемберг)}}