Разлика помеѓу преработките на „Географија на Бугарија“

с
Бот Додава: sk:Geografia Bulharska
с (Бот Додава: sk:Geografia Bulharska)
[[Категорија:Географија на Бугарија| ]]
 
[[bg:География на България]]
[[bn:বুলগেরিয়ার ভূগোল]]
[[bg:География на България]]
[[de:Geographie Bulgariens]]
[[en:Geography of Bulgaria]]
[[ka:ბულგარეთის გეოგრაფია]]
[[lt:Bulgarijos geografija]]
[[nn:Bulgarsk geografi]]
[[no:Bulgarias geografi]]
[[nn:Bulgarsk geografi]]
[[nov:Geografia de Bulgaria]]
[[pl:Geografia Bułgarii]]
[[ru:География Болгарии]]
[[sq:Gjeografia e Bullgarisë]]
[[sk:Geografia Bulharska]]
[[sr:Географија Бугарске]]
[[sv:Bulgariens geografi]]
8.502

уредувања