Разлика помеѓу преработките на „Скриптирање на опслужувачка страна“

с
r2.6.4) (Бот Додава: ja:サーバーサイド・スクリプト
с (r2.7.1) (Бот Додава: pt:Linguagem server-side)
с (r2.6.4) (Бот Додава: ja:サーバーサイド・スクリプト)
[[ko:서버 사이드 스크립트 언어]]
[[nl:Server-side scripting]]
[[ja:サーバーサイド・スクリプト]]
[[pt:Linguagem server-side]]
[[th:เซิร์ฟเวอร์-ไซด์ สคริปต์]]
6.131

уредување