Разлика помеѓу преработките на „Антонио Бандерас“

Додадени 15 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: ga:Antonio Banderas)
| caption = Антонио Бандерас во 2010 година
| imagesize = 200
| birth_date = 10{{роден на|10|август |1960}}
| birth_place = [[{{роден во|Малага]]}}, [[Андалузија]], [[Шпанија]]
| birth_name = {{nowrap|Хозе Антонио Домингез Бандера}}
| spouse = Ана Леза (1987–1995)<br />[[Мелани Грифит]] (1996–денес)
}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Бандерас}}
[[Категорија:Родени 1960]]
[[Категорија:Живи луѓе]]
 
[[Категорија:Шпанци]]
 
[[ar:أنتونيو بانديراس]]