Разлика помеѓу преработките на „Е (број)“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с (r2.7.1) (Бот Додава: lv:E (matemātiska konstante))
{| class="wikitable" style="margin: 1em auto 1em auto"
|+ '''Познатиот број на децимали на ''e'' '''
! Дата || ДезималиДецимали || Пресметување од
|-
| 1748 ||align=right| 18 || [[Леонард Ојлер]]<ref> New Scientist 21st 20 јули,07 p.40 </ref>
Анонимен корисник