Разлика помеѓу преработките на „База на податоци“

Додадени 4 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
'''База на податоци''' e збирка на или колекција на податоци кои обични ги опишуваат активностите на една или повеќе сродни организации .<ref>[[Ramakrishnan - Database Management Systems 3rd Edition]]</ref>
== Наводи ==
<references/>
6

уредувања