Рајко Жинзифов: Разлика помеѓу преработките

Додадени 64 бајти ,  пред 16 години
Додавање на категорија: Македонски писатели
Нема опис на уредувањето
(Додавање на категорија: Македонски писатели)
 
Жинзифов пишувал песни од кои посебно се значајни "Глас" и "Велигден". Тој ја напишал и поемата "Крвава Кошула". Тој исто така го напишал и првиот расказ во нашата литература под наслов: "На Прошедба".
 
[[Категорија:Македонски писатели]]