Разлика помеѓу преработките на „Батон Руж“

Додадени 6 бајти ,  пред 9 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
 
== Видете уште ==
* [[Список на главни градови во САД]]
 
== Збратимени градови ==
* {{flagicon|France}} '''[[Аикс ен Провенс]], [[Франција]]'''
* {{flagicon|Mexico}} '''Кордоба, [[Мексико]]'''
* {{flagicon|Haiti}} '''[[Порт о Принц]], [[Хаити]]'''
* {{flagicon|Taiwan}} '''[[Таичунг]], [[Тајван]]'''
* {{flagicon|Turkey}} '''[[Малатја]], [[Турција]]'''<ref>{{cite web|author= |url=http://www.2theadvocate.com/news/90777559.html?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter |title=Sister-city agreement finalized &#124; News &#124; 2theadvocate.com — Baton Rouge, LA |publisher=2theadvocate.com |date=2010-04-13 |accessdate=2011-04-27}}</ref>
 
== Видете уште ==
* [[Список на главни градови во САД]]
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Главни градови на американските сојузни држави ]]
[[Категорија:Градови во Луизијана]]
 
[[ht:Baton Rouge, Lwizyana]]
[[ku:Baton Rouge]]
[[mrj:Батон-Руж (Луизиана)]]
[[la:Rubribaculum]]
[[lv:Batonrūža]]
[[nn:Baton Rouge]]
[[oc:Baton Rouge]]
[[mrj:Батон-Руж (Луизиана)]]
[[pnb:باٹن روگ]]
[[pl:Baton Rouge]]
170

уредувања