Разлика помеѓу преработките на „Машка ракометна репрезентација на Норвешка“

с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
== Учества ==
=== ЛОИ ===
* [[Ракомет на Летните Олимписки Игри 1972|1972]]: 9 место
 
=== Светско првенство ===
* [[Светско првенство во ракомет за мажи 1958|1958]]: 6
* [[Светско првенство во ракомет за мажи 1961|1961]]: 7
* [[Светско првенство во ракомет за мажи 1993|1993]]: 13
* [[Светско првенство во ракомет за мажи 1997|1997]]: 12
* [[Светско првенство во ракомет за мажи 1999|1999]]: 13
* [[Светско првенство во ракомет за мажи 2001|2001]]: 14
* [[Светско првенство во ракомет за мажи 2005|2005]]: 7
* [[Светско првенство во ракомет за мажи 2007|2007]]: 13
* [[Светско првенство во ракомет за мажи 2009|2009]]: 9
* [[Светско првенство во ракомет за мажи 2011|2011]]: 9
 
=== Европско првенство ===
* [[Европско првенство во ракомет за мажи 2000|2000]]: 8
* [[Европско првенство во ракомет за мажи 2006|2006]]: 11
* [[Европско првенство во ракомет за мажи 2008|2008]]: 6
* [[Европско првенство во ракомет за мажи 2010|2010]]: 7
* [[Европско првенство во ракомет за мажи 2012|2012]]:
{{Reflist}}
 
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.handball.no Норвешка Ракометна Федерација]
 
[[Category:Ракомет во Норвешка]]
[[Category:Ракометни репрезентации|Норвешка]]
 
 
{{Ракомет-никулец}}
{{Норвешка-никулец}}
{{Европа по тема|Машка ракометна репрезентација на}}
 
[[CategoryКатегорија:Ракомет во Норвешка]]
[[CategoryКатегорија:Ракометни репрезентации|Норвешка]]
 
[[da:Norges håndboldlandshold]]
170

уредувања