Разлика помеѓу преработките на „Влада на Јоргос Папандреу“

с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
|-
|[[Министер за регионален развој на Грција|Министер за регионален развој]]
| [[ Michalis Chrysochoidis]]
|7 септември 2010
|-
|17 јуни 2011
|-
|[[Министер за труд и социјална политика на Грција|Министер за труд и социјална политика ]]
|[[Јоргос Коутроуманис]]
|17 јуни 2011
[[Категорија:Управување со Грција]]
 
[[el:Κυβέρνηση Γεωργίου Παπανδρέου 2009]]
 
[[en:Cabinet of George Papandreou]]
[[el:Κυβέρνηση Γεωργίου Παπανδρέου 2009]]
[[fr:Gouvernement Geórgios Papandréou (1952-) I]]
170

уредувања