Разлика помеѓу преработките на „Огаста (Мејн)“

Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (r2.7.1) (Бот Додава: sr:Огаста)
с (Бот: козметички промени)
'''Огаста''' ({{lang-en|Augusta}}) е главен град на американската сојузна држава [[Мејн]]. Според пописот извршен во 2000 година во градот живееле 18,560 жители.
 
== Надворешни врски ==
{{Commonscat|Augusta, Maine}}
* [http://www.augustamaine.gov Официјален веб портал на градот]
[[sw:Augusta, Maine]]
[[ku:Augusta (Maine)]]
[[mrj:Огаста (Мэн)]]
[[la:Augusta (Cenomannica)]]
[[lt:Ogasta]]
[[no:Augusta (Maine)]]
[[oc:Augusta (Maine)]]
[[mrj:Огаста (Мэн)]]
[[uz:Augusta]]
[[pl:Augusta (Maine)]]
170

уредувања