Разлика помеѓу преработките на „Предгрчки супстрат“

с
Бот: козметички промени
с (Ќе допишам друг пат)
 
с (Бот: козметички промени)
'''Предгрчки супстрат''' е термин со кој се означува непознатиот јазик или јазици кои веројатно биле распространети на територијата на [[Древна Грција]] пред доаѓањето на говорителите на [[Протогрчки јазик|протогрчкиот јазик]].
 
[[Категорија:Праисторија на Грција]]
170

уредувања