Разлика помеѓу преработките на „Џексон (Мисисипи)“

Додадени 2 бајти ,  пред 9 години
с
Бот: козметички промени
с (r2.7.1) (Бот Додава: en:Jackson, Mississippi)
с (Бот: козметички промени)
'''Џексон''' ({{lang-en|Jackson}}) е главен град на американската сојузна држава [[Мисисипи]]. Според пописот извршен во 2010 година, во градот живееле 173,514 жители.
 
== Надворешни врски ==
[http://www.jacksonms.gov Официјален веб портал на градот]
 
[[sw:Jackson, Mississippi]]
[[ku:Jackson (Mississippi)]]
[[mrj:Джексон (Миссисипи)]]
[[lv:Džeksona]]
[[lb:Jackson (Mississippi)]]
[[nn:Jackson i Mississippi]]
[[oc:Jackson (Mississipí)]]
[[mrj:Джексон (Миссисипи)]]
[[pnb:جیکسن]]
[[pl:Jackson (Missisipi)]]
170

уредувања