Разлика помеѓу преработките на „Планина“

Додадени 34 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: am:ተራራ, ta:மலை
с (r2.5) (Бот Додава: ace:Gunong Менува: zh-yue:山)
с (r2.7.1) (Бот Додава: am:ተራራ, ta:மலை)
[[ace:Gunong]]
[[af:Berg]]
[[am:ተራራ]]
[[ar:جبل]]
[[an:Montanya]]
[[sv:Berg]]
[[tl:Bundok]]
[[ta:மலை]]
[[te:పర్వతం]]
[[th:ภูเขา]]
86.434

уредувања