Википедија:Автопатролирање: Разлика помеѓу преработките

с
imagefix
с (Бот Додава: ar, ca, it Менува: en)
с (imagefix)
[[Податотека:Wikipedia AutoreviewerAutopatrolled.svg|десно|150п]]
 
'''Автопатролирањето''' е корисничко право кое е наменето за намалување на работата при [[Википедија:Патролирање|проверување на нови страници]] и создава страниците создадени од автопатрилерите да бидат автоматски обележани за [[Википедија:Патролирани страници|патролирани]]. Тоа значи дека на овој корисник може да му се верува при неговото уредување т.е. не вметнува незначајни и неенциклопедиски работи.
12

уредувања