Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Полска книжевност“

{{Commonscat|Literature of Poland}}
с (r2.7.1) (Бот Додава: fa:رده:ادبیات لهستانی)
({{Commonscat|Literature of Poland}})
{{Ризница-врска|Polish literature}}
{{Commonscat|Literature of Poland}}
 
[[Категорија:Литература по националности]]
79

уредувања