Разлика помеѓу преработките на „Солт Лејк Сити“

Додадени 40 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: sr:Солт Лејк Сити)
{{Инфокутија град во САД
| тип =
| име = Солт Лејк Сити
| официјално име =
| изворно име = Salt Lake City
| изворно име2 =
| друго име1 =