Разлика помеѓу преработките на „Исмаил Кадаре“

Додадени 69 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: eu:Ismail Kadare)
|caption =
|birthdate = {{роден на|28|јануари|1936}}
|birthplace = [[{{роден во|Ѓирокастро]]}}, [[Албанија]]
|deathdate =
|deathplace =
 
{{Никулец за биографија}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Кадаре}}
 
[[Категорија:Албански писатели]]
[[Категорија:Живи луѓе]]