Разлика помеѓу преработките на „Кубен метар“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Податотека:Metre-cube-beton-p1040192.jpg|мини|Еден кубен метар [[бетон]]]]
'''Кубен метар''' (симбол: м'''м<sup>3</sup>''' или '''m<sup>3</sup>''') е [[SI изведена единица]] за [[волумен]] (зафатнина). It is the volume of a [[коцка]] со страна долга еден [[метар]]. Поранешни мерки за оваа количина се [[стер]]от и килолитарот.
 
==Претворање==