Разлика помеѓу преработките на „Борис ІІІ“

Одземени 153 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с
[[Податотека:Grateful Macedonia to her Tzar Liberator Boris III.JPG|left|thumb|Резба изработена од жители на с. Осој, Дебарско, и поставена лево од гробот на Цар Борис III.]]
 
[[Податотека:Map of Bulgaria during WWII.png|left|thumb|Царство Бугарија од 1941 до 1944. Дебар и неговата околина во Втората светска војна не биле под Бугарска окупација.]]
 
[[Податотека:Tzar Boris III Grave.JPG|left|thumb|Гробот на Цар Борис III во Рилскиот манастир.]]
Анонимен корисник