Разлика помеѓу преработките на „Алданци“

Додадени 378 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
 
== Културни и природни знаменитости ==
;Археолошки локалитети<ref>[[Димче Коцо|Коцо, Димче]](1996). ''Археолошка карта на Република Македонија''. Скопје: МАНУ. ISBN 9789989101069</ref>
 
*[[Градиште (Алданци)|Градиште ]] - римска населба;
*[[Кале (Алданци)|Кале]] - хеленистичка населба;
== Редовни настани ==
 
 
== Иселеништво ==
== Наводи ==
 
{{наводи}}
== Надворешни врски ==