Разлика помеѓу преработките на „Класична механика“

Додадени 3 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
== Белешки ==
* {{note label|AА|aа|aа}} Гранка на [[физика]]та што ги изучува законите за промената на положбата на телата во просторот низ времето и причините поради кои таа настанува.
 
[[Категорија:Класична механика]]