Разлика помеѓу преработките на „Копер“

Додадени 13 бајти ,  пред 8 години
с
r2.6.1) (Бот Додава: vi:Koper
(Создадена страница со: {{Infobox Settlement | name = Копер | official_name = | native_name = Koper | settlement_type = гр...)
 
с (r2.6.1) (Бот Додава: vi:Koper)
[[da:Koper]]
[[de:Koper]]
[[en:Koper]]
[[el:Κόπερ]]
[[en:Koper]]
[[es:Koper]]
[[eo:Kapodistrio]]
[[uk:Копер (Словенія)]]
[[vec:Capodistria]]
[[vi:Koper]]
[[vo:Koper]]
[[zh:科佩尔]]
1.410

уредувања