Разлика помеѓу преработките на „Џибути (град)“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.5.4) (Бот Менува: so:Jabuuti (magaalo)
с (r2.7.1) (Бот Додава: nap:Gibuti (città))
с (r2.5.4) (Бот Менува: so:Jabuuti (magaalo))
[[sk:Džibuti]]
[[sl:Džibuti (mesto)]]
[[so:Caasimada Jabuuti (magaalo)]]
[[sr:Џибути (град)]]
[[fi:Djibouti (kaupunki)]]
5.215

уредувања