Разлика помеѓу преработките на „Бетансос“

Одземени 50 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: ms:Betanzos)
| area_code =
| leader_title = [[Алкалде]]
| leader_name = МаријаРамон ФаралдоГарсија
| leader_party = [[Народна партија (Шпанија)|НПPSOE]]
| website = {{official|http://www.betanzos.es/}}
| footnotes =
1

уредување