Разлика помеѓу преработките на „Џибути“

Додадени 24 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: yi:דזשיבוטי
с (Бот Менува: nah:Yibuti)
с (r2.7.1) (Бот Додава: yi:דזשיבוטי)
[[ast:Xibuti]]
[[az:Cibuti]]
[[bn:জিবুতি]]
[[bjn:Djibouti]]
[[bn:জিবুতি]]
[[zh-min-nan:Djibouti]]
[[be:Джыбуці]]
[[wo:Jibuti]]
[[ts:Djibouti]]
[[yi:דזשיבוטי]]
[[yo:Djìbútì]]
[[bat-smg:Džėbotis]]
86.434

уредувања