Разлика помеѓу преработките на „Зоранчо Шалевски“

Додадени 689 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
(нс)
 
| clubs = {{flagicon|Macedonia}}
}}
'''Зоранчо Шалевски''' (роден на {{роден|19|февруари|1985}}<ref>http://www.macedoniahandball.com/default.aspx?mId=55&lId=1</ref> е [[Македонци|македонски]] [[Ракомет|ракометар]] кој игра за екипата на [[РК Тиквеш]] и за [[Машка ракометна репрезентација на Македонија|Македонската ракометна репрезентација]].
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Шалевски}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Македонски ракометари]]