Разлика помеѓу преработките на „Август Фердинанд Мебиус“

с
нема опис на уредувањето
с
с
 
==Занимливости==
*Во негова чест е именуван кратерот [[Мебиус (кратер)|Мебиус]] на [[Месечина]]та и [[астероид]]от „[[28516 Мебиус]]“.
Во негова чест се именувани два астрономски поима:
* кратерот [[Мебиус (кратер)|Мебиус]] на [[Месечина]]та
* [[астероид]]от „[[28516 Мебиус]]“
 
== Поврзано ==