Разлика помеѓу преработките на „Август Фердинанд Мебиус“

с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Инфокутија Научник
|box_width = 250px280px
|name = Август Мебиус<br />''<small>August Ferdinand Möbius</small>''
|image = August Ferdinand Möbius.png
 
==Занимливости==
Во негова чест се именувани два [[астрономски објект]]апоима:
* кратерот [[Мебиус (кратер)|Мебиус]] на [[Месечина]]та
* [[астероид]]от „[[28516 Мебиус]]“