Разлика помеѓу преработките на „Евровизија 2001“

Додадени 9 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Infobox Eurovision
|name = Евровизија 2001
|image = [[Податотека:ESC 2001 logo.svg|190px]]
|final = 12 мај2001
|presenters = Наташја Крон Бек<br />Зорен Пилмарк
[[uk:Пісенний конкурс Євробачення 2001]]
[[zh:2001年歐洲歌唱大賽]]
м
3.883

уредувања