Разлика помеѓу преработките на „Евровизија 2001“

Додадени 15 бајти ,  пред 9 години
Одбиена последната промена (од Beclievski) и вратена ревизијата 1169402 од Brest-bot
(Одбиена последната промена (од Beclievski) и вратена ревизијата 1169402 од Brest-bot)
{{Infobox Eurovision
|name = Евровизија 2001
|image = [[ImageПодатотека:ESC 2001 logo.png]]
|final = 12 мај2001
|presenters = Наташја Крон Бек<br />Зорен Пилмарк
3.883

уредувања