Катакана: Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 11 година
с
r2.6.1) (Бот Додава: hu:Katakana
с (Бот Додава: bjn:Katakana)
с (r2.6.1) (Бот Додава: hu:Katakana)
[[ast:Katakana]]
[[az:Katakana]]
[[bjn:Katakana]]
[[br:Katakana]]
[[bg:Катакана]]
[[lb:Katakana]]
[[lt:Katakana]]
[[hu:Katakana]]
[[mg:Katakana]]
[[ms:Katakana]]
[[zh-classical:片假名]]
[[zh:片假名]]
[[bjn:Katakana]]
1.410

уредувања