Географски координатен систем: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.5) (Бот Додава: gl:Coordenadas xeográficas)
сНема опис на уредувањето
== Трета димензија - длабочина односно [[надморска височина]] ==
За целосно да се определи некоја локација на земјата, мора исто така и да се определи нејзината висина во однос на нивото на морето. За локации кои се наоѓаат под морското ниво се користи центарот на земјата како референтна точка.
 
== Поврзано==
* [[Геокодирање]]
* [[Геоозначување]]
* [[GPS-уред]]
 
[[Категорија:Географија|Координатен систем]]