Разлика помеѓу преработките на „Учење“

Додаден 21 бајт ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
(+ врски)
{{внимание}}
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Психичкиот процес при кој настанува релативно трајна промена во однесувањето на единката под влијание на нејзината активност или стекнато искуство се нарекува – учење.